Narzędzia
Szukaj
Rejestracja Loguj

Krzysztof Wyszkowski

Krzysztof Wyszkowski - artykuły
Krzysztof Wyszkowski

Krzysztof Wyszkowski

Adres witryny: E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pozew Lecha Wałęsy

wtorek, 27 września 2016 16:58

Wałęsa żąda ogłoszenia, że nie był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa! Pozew otrzymałem 16 września - sąd dał mi 21 dni na odpowiedź.

Będzie lepszy IPN!

piątek, 24 czerwca 2016 05:44

Oto kierownictwo partii rządzącej uznaje za potrzebne, by przypomnieć wszystkim, naprawdę całemu światu, że choć Zagłada była dziełem totalitaryzmu niemieckiego, który 22 czerwca 1941 r. zaatakował Związek Sowiecki, to swe korzenie ma właśnie w zbrodniczej współpracy obu ludobójczych totalitaryzmów we wspólnej agresji na Polskę 1-17 września 1939 r.

Agnieszka Kołakowska Tekst z wydanej w 2006 r. przez Ośrodek Myśli Politycznej i Księgarnię Akademicką książce Totalitaryzm a zachodnia tradycja, pod redakcją Miłowita Kunińskiego.

Sprzed paru lat i nadal aktualne

niedziela, 15 maja 2016 15:24

Www.Niepoprawni.pl

Życie polityczne dzikich

sobota, 16 kwietnia 2016 14:17

W New Haven, w bibliotece uniwersytetu Yale, można badać życie Bronisława Malinowskiego, autora książki „Życie seksualne dzikich.”. Można tam też badać życie polityczne neo-konserwatystów.

Dudka szczere kłamstwo

piątek, 01 kwietnia 2016 08:43

Prof. Antoni Dudek to powszechnie znany i i równie szeroko uznawany za wybitnego politolog specjalizujący się w analizach najnowszej historii Polski. Sam mam kilka książek Dudka i uważam je za "niezbędniki" przy pisaniu wlasnych artykułów, ponieważ są poręcznym zarysem encyklopedycznym omawianych w nich kwestii. Charakterystyczne jest jednak, że nigdy jednak nie słyszałem, by ktokolwiek uznawał w profesorze zwyczajnym UKSW autorytet histogiograficzny.

Nigdy z królami nie będziem w aliansach,

Nigdy przed mocą nie ugniemy szyi,

Bo u Chrystusa my na ordynansach,

Słudzy Maryi.

(Juliusz Słowacki, Pieśń konfederatów barskich)

W 2016 roku w Polsce obchodzone będzie 1050-lecie Chrztu Polski. Geniusz

Mieszka I i jego syna Bolesława Chrobrego zadecydował o wprowadzeniu

Polski w świat wartości chrześcijańskich i cywilizacji łacińskiej.

IPN hejtu wart?

wtorek, 29 marca 2016 14:03
W szale antycenckiewiczowskim Zaremba miota się pomiędzy oskarżeniami - tydzień temu o "proniemieckość", a antypiłsudczykowską endeckość dziś.

Wczoraj wieczorem, już po godz. 22 dwaj starsi wiekiem mężczyźni zaczepili mnie na ulicy ze słowami: "Proszę trzymać tak dalej. Bez agresji, ale konsekwentnie, tak jak pan to robi." Zapytałem ich, co robić z Wałęsą, który z tak niegodnym uporem nadal, nawet po ujawnieniu "teczki Bolka", odmawia przyznania się do bycia szpiclem SB? Odpowiedzieli, że warto jeszcze raz zwrócić się do niego z wezwaniem do zlożenia przeprosin. "On pyta kogo ma przeprosić? Mnie! Obywatela! Polaka!" - krzyknął jeden znich.

Przeczytałem już wezwanie kard. Dziwisza do zaniechania polemik, więc odpowiadam na wczorajsze wezwanie tonem prośby:

Lechu! Proszę Cię, żebyś zaprzestał kłamstw, które poniżają już nie tylko Ciebie, ale - jako, że byłeś prezydentem - autorytet państwa polskiego! Zapewniam Cię, że ludzie, którzy domagają się od Ciebie uznania prawdy, nie chcą Twojego upokorzenia, a tylko uwolnienia Polski z kajdanów, które V Kolumna nadal usiłuje narzucić Polsce. Wykazanie przez Ciebie odwagi przez przyznanie się do agenturalnej przeszłości stałoby się ważnym wydarzeniem jednoczącym wszystkie patrityczne środowiska ponad róznicami partyjnymi.

Nadal możesz odegrać wielką rolę we współczesnej polityce. Rolę historyczną, porównywalną z tą, którą odegrałeś w Sierpniu`80, a nawet jeszcze większą, i to nie tylko w skali wewnątrzpolskiej, ale i międzynarodowej, bo przełomową w skali geopolitycznej. I . Na Twoją szczerość czekają miliony Polaków oraz dziesiątki milionów obywateli państw Europy Wschodniej, którym w tzw. Jesieni Ludów (1989 r.) pod przykrywką wolności i niepodległości narzucono postkomunizm i trwanie w pozycji ofiar eksploatowanych przez mocarstwa. Twoje prawdziwe "zerwanie się", wyrwanie z unicestwiających Cię uzależnień, uczyni Cię bohaterem na miarę światową - zwycięskim Spartakusem naszych czasów - a Polsce da rolę podmiotową w stosunkach z zagranicą i zapewni strategiczne bezpieczeństwo. Cel jest wielki i jego ziszczenie się zależy tylko od Ciebie. Dokonaj tego!

Lechu - byliśmy współpracownikami, a nawet, jak mniemam, przyjaciółmi, a ja nigdy nie otrzymałem od Ciebie niczego w zamian za pomoc, której Ci przez wiele lat, aż do 4 czerwca 1992 r., udzielałem i nigdy Cię o nic nie prosiłem. Dziś ogłaszasz mnie za swego głównego prześladowcę. Oświadczam Ci więc uroczyście, że zajmę się Twoją obroną, gdy tylko zdecydujesz się na odrzucenie kłamstwa, które Cię duchowo pęta i politycznie więzi w środowisku ludzi wrogich wolności i niepodległości.

Proszę Cię, żebyś poczynając od pojutrzejszej Wielkiej Nocy ukazał się Polakom, jako nowy człowiek i stary dobry Polak; oczyszczony z uwikłań, które tworzą między Tobą a patriotami mur tak wysoki, że sam nigdy go nie pokonasz. 14 sierpnia 1980 r. w przejściu przez mur Stoczni pomógł Ci Jurek, jako t.w. "Kolega". Dzisiaj ja, prawdziwy kolega z czasów Wolnych Związków Zawodowych, a czasów Solidarności (gdy obroniłem Cię przed ogłoszeniem agentem przez Kuronia i Borusewicza), z czasów stanu wojennego (mój list do Ciebie po "kapralu"), z czasu, gdy namawiałem Cię na obalenie prezydentury Jaruzelskiego, z czasu, gdy w Twoim sztabie wyborczym zaprojektowałem hasło "Wałęsa - TAK", zwracam się do Ciebie z apelem, byś stanął w prawdzie, a wtedy tacy jak ja znowu - tym razem bez wątpliwości - powiedzą: tak, Lech Wałęsa potrafi być człowiekiem wielkim!

Krzysztof Wyszkowski

Strona 2 z 49