Narzędzia
Szukaj
Rejestracja Loguj

Krzysztof Wyszkowski

Demokracja po niemiecku

JUż publicznie pięścią w stół

http://de.youtube.com/watch?v=HOntSw77lQo&feature=user

 

Demokracja po niemiecku- juz publicznie pięścią w stół
Tagi: NiemcySchwanBartoszewskiSüssmuthJugendamt
--------------------------------------------------------------------------------

Z kwiatami w reku dla własnej polityki i waląc pięścią w stół prowadzi się dialog z polskimi gośćmi w domu Komisji Europejskiej w Berlinie. To przecież najlepszy symbol nieukrywanego już stosunku niemieckich polityków do Polski i Polaków.

 

Byłem tam i widziałem. Tego nie da się ukryć. Jest dokumentacja video.

 

Niemieckie urzędy i sądy dyskryminują polskich rodziców, zakazując używania języka polskiego w kontaktach z dziećmi. Polskie władze nic nie robią, by to zmienić. Ważniejsze jest pokazywanie dobrych stosunków między rządem Tuska i Angeli Merkel niż wyegzekwowanie od rządu w Berlinie praw Polaków mieszkających w Niemczech.

 


http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=sw&dat=20080425&id=sw02.txt

 


Tylko dzięki obywatelskim reporterom można zobaczyć dokumentacje video, ażeby nie było wątpliwości jak rozmawia niemiecki polityk i maż byłej pani prezydent Bundestagu z polska kobieta - matka zapytująca o polityczne rozwiązanie problemow dyskryminacji polskich dzieci i rodziców w Niemczech. Pięścią w stół wali niemiecki profesor Süssmuth, wręczając kwiaty niemieckiej Prof.Gesine Schwan za jej osiągnięcia, zakazując jednocześnie zabierania głosu na temat znanych i potwierdzonych, urzędowych, sadowych oraz politycznych jawnie dyskryminacyjnych zakazów używania i nauki języka polskiego Polakom w Niemczech.

 

Zapytuje czy reakcja zebranej intelektualnej niemieckiej elity na walniecie pięścią w stół, Okrzyki ooooo... i oklaski, jest potwierdzeniem akceptacji legalizacji niemieckiego bezprawia? proszę się samemu przekonać o aktualnym rozwoju kierunku i jakości polsko-niemieckiego dialogu.

 


Obecny niemiecki sposób podejmowania partnerskiego dialogu na temat tych podstawowych tematów psujących polsko-niemiecka atmosfer zademonstrowany został nie tylko Polakom ale tez innym Europejczykom przez męża byłej prezydent Bundestagu Prof.Hansa Süssmutha podczas kolokwium 23.04.2008, w siedzibie przedstawicielstwa Komisji Europejskiej PE w Berlinie (Unter den Linden 78).

 

Pan Władysław Bartoszewski jako pełnomocnik rządu polskiego do spraw kontaktów z Niemcami czuje sie niepowołany do rozmów na ten temat dając tego wyraz w rozmowach z dwoma polskimi matkami którym zakazano mówić z własnymi dziećmi po polsku, a dzieciom zakazano nauki języka.

 

Rola jego partnerki do rozmów na tematy obciążające polsko niemieckie stosunki, prof.Gesiny Schwan, jednocześnie rektor Uniwersytetu Viadrina, ograniczała się jak dotychczas tylko do legalizacji zakazów języka polskiego polskim dzieciom i rodzicom w Niemczech. W jej wypowiedzi potwierdza ona oficjalne przypadki zakazów używania języka ojczystego w Niemczech nie tylko Polakom, wskazując na role Jugendamtow. Przemilcza ona własna role w procederze wynaradawiania polskich dzieci zaprzeczając jednocześnie publicznie potwierdzenia przez nią samą legalności zakazów języka polskiego w lezącym na podium , jej własnym liście do jednej z wielu dyskryminowanych polskich matek, pani Pokrzeptowicz-Meyer.

 


Dyskusja z publicznością ograniczyła się tylko do tych najważniejszych, ponieważ podstawowych problemów polsko- niemieckich i została zakończona walnięciem pięścią skierowanym do krytyków i oponentów. Po ośmiu minutach dyskusji, pięścią w stół. To jest widoczny znak. Profesor Süssmuth wespół z profesor G.Schwan i panem Bartoszewskim demonstrują już bez zażenowania to co i jak będą wdrażać w życie w stosunku do Polaków.
 

Ostatnia aktualizacja: piątek, 25 kwietnia 2008 16:25

Dodajkomentarz

Upewnij się czy wypełniłeś pola oznaczone gwiazdką (*).
Można stosować podstawowe znaczniki HTML.