Narzędzia
Szukaj
Rejestracja Loguj

Krzysztof Wyszkowski

Poufne (4)

Dziś gościnnie (za zezwoleniem autora) wyjątkowo inspirujący felieton Krzysztofa Plechickiego, który zapewne ukaże się na kilku innych stronach. Rzecz dotyczy nagłej zmiany frontu TVN w sprawie „Kaczmarek-Lepper-Krauze”.

TVN "TBO" - Niespodziewana z(a)miana miejsc
Co spędza sen z powiek kierownictwu TVN?

Ostatnio - groźba powstania ogólnopolskiej komercyjnej stacji TV "RMF". Właścicielem projektu i inwestorem milionów jest potężny niemiecko-międzynarodowy koncern wydawniczy "Bauer" - którego potencjał finansowy ma się do mocno zadłużonego TVN coś jak około 100 do 1. W związku z tym w TV "RMF" będzie pojawiać się tzw. "droga produkcja", zamiast filmów klasy "B" lub "C", jak w TVN i powstanie problem podkupowania "gwiazd" (zarówno "publicystycznych", jak i tych od tańca) z TVN. A jest jeszcze już działający w Polsce p. Rupert Murdoch z potencjalnymi inwestycjami w TV Puls. Horrendum! Trzeba więc będzie zamiast kolejnych stacji tematycznych: TVN Turbo, TVN Style czy TVN Religia - stworzyć coś bardziej mającego kształt koła ratunkowego. Proponuję nazwę (roboczą): TVN "TBO" (TVN "Trzeba Będzie Odszczekać").

Nagle może okazać się, że ten Ziobro nie taki zły, jak Ziobro nie taki zły, to i Kaczyński nie taki zły, jak Kaczyński (jeden, drugi - /ten "drugi" gorszy!/) nie jest taki zły, to i Rydzyk nie taki zły, jak Rydzyk nie taki zły, to i Dmowski nie taki zły (złożył w końcu podpis Polski pod Traktatem Wersalskim, po 123 latach niewoli, w 1919 r.) I tak dalej... Generał Anders dobry, Narodowe Siły Zbrojne dobre, Macierewicz dobry, harcerstwo też cacy. Itd. Pogrom w Kielcach w 1946 r. dziełem NKWD, Polacy uratowali większą liczbę Żydów z Holocaustu niż wszystkie potęgi alianckie razem wzięte, ba! nawet niewielu polskich lotników uratowało w 1940 r. Wielką Brytanię przed inwazją Hitlera. I wszystko to nie tylko na TVN "Historia", ale wprost - na głównym kanale TVN "TBO" i na kanale informacyjnym, już nie na jakimś "WSI 24" (jak mówi lud) ale na TVN "RP" 24.

I pomyśleć, że to wszystko ma się dokonać stopniowo (ale dość prędko) wiosną-latem 2008 r., gdy okaże się, że nie można zabrać Abonamentu, sprywatyzować mediów publicznych, takoż - nic nie można znaleźć na poprzednią ekipę.

I wszystko to prawie za sprawą jakiegoś Bauera i Murdocha. Szacownych być może biznesmenów, ale nijak tam - Polaków. (No i niskonakładowej produkcji filmowej TVP p.t. "Katyń"). Przewiduję, iż nawet "Gazeta Wyborowa" może ogłosić cykl artykułów przeciwko nowej TVN "TBO", niedwuznacznie sugerujący, że to jakiś nowy antysemityzm, a "Pan Adam" może nawet ściągnąć w sukurs "światłego" (chodzi o fryzur) Cohn-Bendita z Francji aby powtórzył swój wykład o tym jak "walczył o wolność pod maoistowskim sztandarem" (spotkanie ze studentami, Warszawa 8 marca 2008 r.) Myślę jednak, że te pajacowate zaklęcia i błazenady nie powstrzymają kierownictwa TVN (teraz już TVN "TBO") przed prostą kalkulacją. 100 : 1. Gdzie Rzym, gdzie Krym? Z motyką na Księżyc? I nowe TVN "TBO" podziękuje "Panu Adamowi" (ale nie Mickiewiczowi) za wątpliwe wsparcie.

Paniom Pochanke, Jędrzejowskiej et consortes - dla których zwykle pecunia non olet - wytłumaczy się później (jeżeli jeszcze nie zrozumiały, że chodzi o ich miejsca pracy) a p. Olejnik sugeruję odesłać do TVP, gdzie oprócz dziennikarzy obiektywnych, powinni być także reprezentowani, dla harmonii - także ci skrajnie nieobiektywni.

Trzeba będzie odszczekać!
Ale jedna więcej - firma z polskim kapitałem - zostanie uratowana przed upadkiem.

Krzysztof Plechicki

PS Skołatane nerwami umysły Szanownego Kierownictwa TVN i światłej części personelu Stacji - powinna załagodzić twórczość Anatolija Golicyna (który te wszystkie walki przewidział). Polskie tłumaczenie książki Golicyna "Nowe kłamstwa w miejsce starych" jest dostępne w Sieci.

 

Dodajkomentarz

Upewnij się czy wypełniłeś pola oznaczone gwiazdką (*).
Można stosować podstawowe znaczniki HTML.