Narzędzia
Szukaj
Rejestracja Loguj

Krzysztof Wyszkowski

Car-kukła, czyli śmierć Rosji

Dogrywka II Wojny Światowej z udziałem Chin.

- To szczególny dzień w życiu kraju. Wybraliśmy drogę rozwoju na długie lata - oświadczył Dmitrij Miedwiediew podczas koncertu "Naprzód Rosjo!" na moskiewskim Placu Czerwonym. Podziękował w ten sposób za poparcie w zwycięskich wyborach prezydenckich, w których uzyskał ok. 70 proc głosów. Tym samym został szefem państwa już w pierwszej turze.Obok rozluźnionego, ubranego w dżinsy i skórzaną kurtkę Miedwiediewa, stanął Władimir Putin. - Takie zwycięstwo zobowiązuje. Stanowi gwarancję, że dotychczasowy kurs będzie kontynuowany - zauważył gospodarz Kremla.
Rosja tonie.
Wydawało się, że Rosja wytrzyma wszystko. Ludobójstwo, antycywilizację, nawet rządy Putina. Ale to nieprawda. Rosja jest jednak państwem w czasie rzeczywistym, a ten czas nie jest wizją wirtualną, a realną. W realnym świecie Rosja ulega samozagładzie. Rządy KGB (Putin), czy FSB, nie tworzą nowej Rosji, a reaktywują starą rosyjską pułapkę totalnej niemożności.
Wydaje się, że Rosja dyktuje światowe warunki gry, a w istocie jest tylko ogonem wielkiego kapitalistycznego psa, dyrygowanego skad inąd. Orientacja na Rosję jest śmiertelnym błędem, bo Rosji, jako ośrodka konceptualnego, nie ma. Rosja Putina, i tym bardziej Miedwiedziewa, pozostanie regionem kolonialnej eksploatacji "starej" Europy i każdego, kto zapłaci żądaną łapówkę.
Nigdy żadne państwo nie uratowało swego bytu dzięki przejęciu swej reprezentacji przez swoje służby specjalne.
Carstwo putinowskie nie oznacza pojawienia się jakiejś "nowej Rosji". Przeciwnie, jest znakiem "białej flagi" nad niezdolnością Rosjan do sprawowania kontroli nad Syberią, czyli żywotnymi dla świata zasobami energii i rzadkich pierwiastków.
Objęcie władzy przez Miedwiediewa, oznacza uruchomienie aktywnej wojny o Syberię pomiędzy USA , UE i Chinami.
Nadchodzi najciekawsza faza dogrywki II Wojny Światowej.

Kto wygra? Nasza chata z kraja, ale polską racją stanu jest natychmiastowe zainstalowanie natowskiej tarczy przeciwrakietowej.

Ostatnia aktualizacja: niedziela, 02 marca 2008 23:49

Dodajkomentarz

Upewnij się czy wypełniłeś pola oznaczone gwiazdką (*).
Można stosować podstawowe znaczniki HTML.