Narzędzia
Szukaj
Rejestracja Loguj

Krzysztof Wyszkowski

gdy faszyści z PIS wtargną nocą i wezmą cię za leminga...

No cóż - to są nudy na pudy, ale zawszeć dobrze mieć pod poduszką taki zestaw, gdy faszyści z PIS wtargną nocą i wezmą cię za leminga.

To jest insurance na taki wypadek. Świadectwo prawomyślności i  na pewno nie pójdziesz za kraty. Najwyżej wyrzucą Cie z pracy, bo po sporządzeniu takiego wykazu winieneś natychmiast iść na policję a nie kłaść się spać.   
Aha - zabyłem opisując akcję " Widelec" że niejaki leśny dziadek nazwiskiem Staruch, siedział w pierdlu 8 miesięcy, bo tyle trwało ustalenie czy walnął policjanta czy nie. jeszcze za poprzedniej kadencji został uniewinniony. teraz jest bezrobotny, bo transparenty na rzecz wyklętych, które produkował oraz te przeciw Tuskowi  (Ala ma kota, Donald - ma Tole) są nieaktualne.

    Pobieżna lista „osiągnięć” w zakresie wolności obywatelskich, wolności słowa, bezpieczeństwa różnych rodzajów, sprawiedliwości, wolności zgromadzeń, jawności życia publicznego, godności państwa wobec zagranicy i zabezpieczenia Pańtwa od tej strony, opieki jego nad obywatelami, dbania o majątek narodowy i o gospodarność w latach 2008- 2015.

 1. Natychmiastowe zerwanie ze starań przyciągnięcia ku sobie państw na wschód od nas dzielących nad od Rosji. Zerwanie porozumienia z Ukrainą na temat rurociągu Odessa – Brody oraz ze starań Prezydentaj LK. aby do Odessy szła ropa z Azerbejdżanu poprzez Gruzję. W rezultacie przez ten rurociąg aż do dziś płynie ropa rosyjska na Ukrainę czyli w odwrotną stronę. W czasie owcy rządów Sikorski odbywa na Ukrainę tylko jedną wizytę a potem ową słynną próbującą ratować Janukowycza.
 2. Pierwsza wizyta zagraniczna Tuska odbywa się do Moskwy

BBN tworzy doktrynę obronną, gdzie napisano, że między innymi nasze bezpieczeństwo oparte jest na Moskwie. Rzeźnik Kaukazu czyli szef BBN Rosji odbywa liczne wizyty w W-wie. W czasie, gdy na Ukrainie ważą się losy przystąpienia do Unii Sikorski podpisuje z Ławrowem porozumienie. które jest nieudolnym przetłumaczeniem tekstu rosyjskiego a dotyczy rozwiązywania kryzysów.

   Natychmiast po przejęciu władzy w roku 2007 rząd ucina umowę z USA dotyczącą tarczy antyrakietowej w Słupsku . Likwiduje też gotowy projekt  (uzgodniony z ekologami) przekopu Mierzei Wiślanej, co uniezależniałoby nas od Rosji i Elbląg stałby się znów morskim portem.

 1. Wielokrotna odmowa wpuszczenia na multipleks telewizji Trwam, mającej kilkumilionową widownię( telewizja interaktywna bardzo ważna dla ludzi starych, zwłaszcza na prowincji) Multipleks pozwala oglądać TV bez opłat dla operatora. Jednocześnie przyznawanie prawa do tego stacjom, których tu dotąd nie było, nie mających sprzętu ani siedziby, nadających programy rozrywkowe na koszmarnym poziomie. Nie zważanie na kilkuletnie demonstracje w wielu miastach i miasteczkach. Dopiero 200 tysięczna msza w W-wie odnosi skutek.
 2. Usunięcie z KRR i TV wszystkich przedstawicieli PIS mimo, że ten klub ma 1/3 w Sejmie. To samo dotyczy po pewnym czasie Trybunału Konstytucyjnego. Po 10 kwietnia 2010 rząd ma kompletnie wszystkie instytucje kierownicze w ręku. PIS nie ma swych mediów, nie ma kontaktów na Zachodzie, więc to wszystko odbywa się w ciszy. Społeczeństwo po prostu o tym nie wie a jak ktoś wie, to dostaje od zjednoczonych mediów taki komentarz, że prawda jest fałszem jak u Orwella. Monopol medialny TV i radia opiera się nie tylko na mediach publicznych, gdzie  nie prześlizgnie się mysz, gdzie sporo ludzi skazane jest na grób pamięci ( nawet szef SDP) ale także na powiązane z kapitałem zagranicznym ( czyli z wyzyskiwaczami Polski media staro ubeckie TVN ( ich wymyślił jeszcze Urban i dwaj założyciele tej stacji byli z nim ściśle powiązani) Solorza ( Tak jak Kulczyk zrobił wielkie pieniądze w latach 80-tych czyli WSI). Do tego Gazeta Wyborcza wraz z wszystkimi odnogami z bezsensownego lęku przed jakimś wydumanym nacjonalizmem prowadząca politykę z czasem coraz bardziej antypolską. Media te dostaję nie tylko wszelkie reklamy i ogłoszenia ze spółek skarbu państwa ( co jest zrozumiale i nie naganne) ale też potężne dotacje bezpośrednie. Dotyczy  to potem także internetowych portali np. 9,5 mln dla Onet.pl

W mediach zamiast informacji istotnych leje się cała rzeka szumu o katastrofach na całym świecie, morderstwach, wszelkich sensacjach itd. Ważne wiadomości, nawet polskie, nie są podawane. Następnego dnia nic w mózgu już nie zostaje ale łatwo ludźmi wtedy manipulować. Wzmocnienie sygnału dźwiękowego reklam i nadawanie ich wszędzie równocześnie, aby nie można było przed nimi uciec.

 1. Smoleńsk. Można by o tym napisać książkę i wiele już powstało, także filmów, reportaży stamtąd i opracowań badawczych. Ale nie ma „spisu cudzołożnic” czyli bezustannego łamania prawa przed, w trakcie zdarzenia oraz po nim aż do dziś. Polska klęczy do dziś w błocie smoleńskim. Nie tylko łamania prawa i konstytucji ale także w najwyższym stopniu racji stanu. Gdy powstaje ponad 100 osobowa komisja niezależna złożona z naukowców naszych i polonijnych różnych specjalności ( 6 profesorów zwyczajnych PAN) nigdy  nie może ona przedstawić społeczeństwu wyników swych badań ani też nigdy .Szef PAN Kleiber za pomysł wspólnego posiedzenia zostaje zgromiony. Przedstawiciele komisji rządowych nie przyjmują zaproszenia na obrady .
 2. W TV pojawia sie tylko jeden film Gargas – reportaż ze Smoleńska, zaprzeczający ustami tamtych ludzi wersji rządowej. Zaraz potem leci film…kanadyjski pokazujący rzecz wedle wersji rządowej. Ciekawostka jest tam, że tam wieża czyli rozwalająca się budka przedstawiona jest tak jak na lotnisku w Gdańsku. I wsio inne też tak prawdziwe.

Mamy też seryjnego samobójcę, który zabija się zawsze w piątek wieczorem ( sekcje w poniedziałek) i są to głównie świadkowie smoleńscy a także szef tajnej kancelarii premiera ( tuż przed świętami z notesem pełnym zadań przedświątecznych) oraz osoby co ujawniły położenie serwerów wyborczych ( Główny szef szyfrantów polskich prof. Urbanowicz – no ten akurat dostał ataku serca wyjątkowo oraz jego podwładny ( samobójstwo nad Wisła  odkryte po…dwu tygodniach.

Szef pisma Skrzydlata Polska kwestionujący wersję rządową zostaje abita w redakcji przez swego szefa, który akurat zwariował i po szpitalu wariatów słuch po nim zaginął. To samo dotyczy syna prof. Lotnictwa Wróbla, który nagle zwariował i pociął ojca na kawałki. Wróbel miał stać na czele komisji naukowej. Razem mamy tego ok. 20 osób w bardzo krótkim czasie. Nawet Miecugow w TVN powiedział, że to jest

 przerażające. Wszystkie rodziny i znajomi tych zmarłych samobójców twierdzą do dziś, że nie jest możliwe aby oni to zrobili, ale nikt tego nie słucha z aparatu ścigania. Teraz bardzo dziwny jest zgon samobójczy Berdychowskiego. To trzon trzonu Gromu - kumpel Petelickiego, który się zabił jak tylko ujawnił słynny sms wysłany przez szefostwo  po 15 minutach od katastrofy, że należy obciążać  pilotów. Ponadto publicznie skomentował stan naszej armii w Trwam. Berdychowski właśnie skończył

kurs generalski i świetnie nadawał się na szefa jednostek specjalnych.

Zwracam uwagę, że te zdarzenia mogły być realizowane niekoniecznie przez naszą SKW ( która zresztą miała umowę o współpracy…z FSB( jaka dopiero rozwiązał Macierewicz) czyli prawie była jej częścią i żadnego szpiega ruskiego nigdy nie znalazła z wyjątkiem jednego jak Kopach obejmowała władzę i podano go jej na stół dla wzmocnienia)ale wprost przez Rosjan.

Książki nie będę pisał. Na pewno powstanie a wtedy ludzie zobaczą, że to było więcej niż Targowica, bo wtedy Polska nie miała szans a teraz miała.

Nawet jak nie dojdzie sie technicznie do ostatniego kłębka i do ostatniego winnego to i tak wystarczy na proces poszlakowy. Winni tego wszystkiego a także niezliczonych afer na ciezkie miliardy strasznie się boja bo kary banicji nie ma ) byłaby nie kara a nagroda i wymyślają niestworzone bzdury aby schować się za zaslona zachodu i otumanionych przez 27 lat totalną pogardliwą i nienawistną propagandą - ludzi. Do tego stopnia ze nie widzą, gdzie są ich realne interesy, pragnienia, wartości itd.

Gdy pojawiają się media antyrządowe ludzie ci stronią od nich wręcz z brzydzeniem – tak zostali wytresowani. Nie mogą zatem nic ze sobą porównać i zweryfikowac.

Niedopuszczenie do żadnych komisji śledczych, z wyjątkiem hazardowej ( szef przemawiający do pustych krzeseł). Warto zauważyć że SLD dopuścił jako szefów komisji Rywina opozycję. Mimo nawet milionych podpisów niedopuszczenie do referendów. Zamiatanie wszystkich afer pod dywan, ponieważ wymyslono, że prokurator generalny jest niezależny ale jednocześniwe trzymany na smyczy poprzez coroczne zatwierdzanie jego sprawozdania. W ten sposób wladza  nie ma odpowiedzialności a wsio może.

 1. Próba wprowadzenie Acta. Cofnięcie się dzięki demonstracjom w całej Europie.
 2. Wybory samorządowe 2014 zrobione poza wyobraźnią ludów cywilizowanych także w III świecie. Dzięki temu sfałszowanie ich na korzyść PSL a na niekorzyść PIS. Wszystkie pozostałe partie dostają tyle co w Exit poll. Jeśli nawet premia za pierwszą stronę w książeczce była dla PSL to dlaczego odbiło się to tylko na PiS? Najbardziej bezczelna sprawa to świetokrzyskie. Exit podaje zwycięstwo PIS. Wynik oficjalny to PSL dwa razy więcej niż PIS. No i śląskie. Komisja wojewódzka podaje sukces PIS. Następnie ta sama komisja koryguje wynik na korzyść PO. Przy tej zmianie nie poproszono członkini PIS w komisji oszukując ja telefonicznie, że zmiana jest nieistotna. Sąd odrzucił wszelkie dowody fałszerstwa. Ok. 100 000 głosów na PIS przepadło. W rezultacie PIS wygrywa wybory ale pozostaje jak poprzednio z jednym województwem.

Okazuje się że szefem centralnej komisji wyborczej jest…..szef ZSL w Słupsku za komuny

9.    Napad ABW na lokal  „ Wprost” i próba wydarcia siłą laptopa redaktora naczelnego.

10) Aresztowanie trójki dziennikarzy relacjonujących zajęcie przez demonstrantów lokalu centralnej komisji wyborczej podczas w/w wyborów.

Aresztowanie wybiórcze sposób wielu. Czyli redaktora Republiki mimo okazanej legitymacji oraz redaktorki ( leciwej) jakiegoś portalu. Do tego, pewnie  jako listek figowy – operator TVP

Ta pani jest wożona jest całą noc suką bez uchwytów wewnętrznych i latając po pace jak worek. Następnie wszyscy troje wprowadzeni są na salę sądową i skazani. Facetów potem sąd uniewinnia następny ale ją nie, bo nie uznają jej za dziennikarza.

10.Prowokacje na marszach niepodległości (rozmowa Bieńkowskiej z Wojtunikiem na taśmach prawdy). Raz marsz jest zatrzymany zaraz za URM i rozwiązany nie wiadomo dlaczego. Ponadto rozwiązanie nie jest możliwe, bo z tyłu napierają tłumy tratując poprzednich. Cudem nie dochodzi do tragedii. Wyznaczenie trasy wokół ambasady ruskiej bez osłonięcia jej policją. W związku z tym lecą tam jakieś kije czy kamienie i Ambasador wystosowuje groźną notę. Prócz tego Sienkiewicz przez swych ludzi podpala budkę przed ambasadą. To wsio idzie na konto demonstrantów.

 1. - atak policji na pochód schodzący z mostu Poniatowskiego wąską strugą, bo inaczej tam nie można. Gdyby walki tam się zatrzymały, na moście mogłoby dojść do tragedii. Tratowanie, parcie jednych do walki, innych wstecz ( kobiety). Na szczęście policja została pogoniona.

I jeszcze jedno, bardzo ohydne. W pewnym momencie grupa zamaskowana z czapkami białymi ( rozpoznawano ich jako prowokatorów) przedarła się przez kordon ochrony marszu osłaniający go z  boku. Dotarła szybko do squotu z anarchistami. Bardzo ostro go zaatakowała i walka trwała długo, na szczęście napastnicy nie wdarli się do środka. Tuś obok mieści się duża komenda Policji. Nie było z jej strony żadnej reakcji.

 1. Zwiększenie kilkanaście razy podsłuchów po rządzie PIS i to bezterminowych, bo poprzednia ustawa na to pozwalała. TK wydał wyrok, aby ograniczyć to do 18 miesięcy, ale właśnie przez 18 miesięcy aż do samego końca rządów PO nie wprowadziła tego wyroku, jak również 50 innych. Jak PIS wykonało ten wyrok to na 1 stronie GW był wielki tytuł – „ Będą nas podsłuchiwać przez 18 miesięcy”.

11.Likwidacja wielu posterunków na prowincji, w wielu gminach policji nie ma. Teraz się je przywraca.

12. Wejście silą do mieszkania Blogera „ Antykomora” i skazanie go za krytykę Komorowskiego. Nigdy nie życzył mu śmierci, tak jest teraz po wypadku Dudy w sieci.

13.Odmowa wszczęcia postępowania śledczego po wyrzuceniu silą redaktora republiki Rachonia przez nieoznakowanych osiłków w związku z pytaniem zadanym spokojnie o to, dlaczego Owsiak nie spełnia żądania sądu przedstawienia swych ksiąg rachunkowych ( chodzi o księgi jego spółek a nie Orkiestry. Spółki te obsługują orkiestrę pochłaniają połowę forsy ze zbiorek. Owsiak zarechotał wtedy, że REachoń pewnie chce od niego pryczyć forsę. Sam to widziałem. Wczesniej próbowano nie wpuścić   Rachonia na te konferencję

 1. Ukrycie przed społeczeństwem faktu zeznawania przez Prezydenta w jego pałacu w sprawie próby wykradzenia Aneksu do raportu z WSI za czasów Lecha Kaczyńskiego. Na rozprawie były wszystkie telewizje, z wyjątkiem TRWAm, której nie wpuszczono. Kamery Republiki teżnie, ale wpuszczona Rachonia, który bez pośrednio na ekran komórka przekazywał rozprawę. Komorowski przyznał się do składania przetem fałszywych zeznań. Bełkotał, plątał się, był ciężko przestraszony. Dlatego tego nie przekazywano, bo już zaczęto.

15.Tuż przed oddaniem mediów praktycznie nie przekazano wizyty Dudy w Chinach i Glińskiego w Indiach. Były to wielkie podróże biznesowe z udziałem wielu naszych przedsiębiorców. Dudę pokazano tylko jak się poślizgnął na murze chińskim i jak …śpiewają wokół niego dziewuszki.

16.Ukrywanie przez całe 8 lat szeregu filmów pułkowników w TV, pokazujących dokumentalną prawdę o dziejach III RP i wcześniej.

17. Utrzymywanie w mediach „dzieci resortowych”. Usunięto kilkudziesięciu orientacji patriotycznej. Teraz tych „ dzieci” odesłano tylko 13 zaś wyraźnie widać, że wreszcie media są zrównoważone a ludzie widzą i słyszą, ilu mądrych i kompetentnych oraz spokojnych ludzi siedziało w zamkniętej komórce, także widzą całkiem nowych młodych, wykształconych w ostatnich 10 latach z trzeźwymi głowami i bez obciążeń komunistycznych.

18.Obniżenie zasiłków pogrzebowych. Niektórzy ludzie na prowincji zaczęli sami kopać groby bliskim. Obniżenie dopłat do barów mlecznych przy potrawach z pieprzem i solą. Drastyczne zmniejszenie zawodów uprawnionych do wcześniejszej emerytury, następnie zniesienie takich emerytur i wprowadzenie wyraźnie niższych, pomostowych. Wreszcie zamiast tego zasiłki przedemerytalne w kwocie 900 zł minus podatek.

19. Niepodnoszenie przez 8 lat progów dochodowych w zasiłkach dla dzieci, w tym niepełnosprawnych. Kilkaset tysięcy dzieci straciło do tego prawa. Posunięcia pro demograficzne zostały wprowadzone dopiero w ostatnim roku ale i tak kosmetyczne z wyjątkiem kamyszówek. Polska jest na 216 miejscu współczynniku dzietności na 222 państwa na świecie. Do tego dochodzi cały czas liczna emigracja młodych.

20.Prywatyzacja wielu szpitali czyli wedle nagranych slów Beaty Sawickiej ( skok na zdrowie). Ze wszystkimi tego złymi skutkami bo pacjent dstaje się klientem. Zjawisko powszechne, że w tym samym miejscu ten sam lekarz specjalista przyjmuje na NFZ za parę miesięcy jeśli w ogóle, bo nie wiadomo, czy będzie kontrakt, a za forsę zaraz. Ponadto lekarze specjaliści przyjmujący u siebie prywatnie przerzucają poza kolejka swych pacjentów do szpitali. Dwie służby zdrowia w jednym – jedna dla bogatych, duga dla biednych. To wsio poza służba stricte prywatną, która też dostaje kontrakty państwowe. Doprowadzenie do sytuacji, gdy mamy na 1000 tys. Ludzi najmniej lekarzy w Europie a wśród pielęgniarek zapaść – średnia wieku 48 lat. Pełno świetnego sprzętu leży szpitalach id logiem, bo nie ma kontraktu NFZ. Za lekarstwa płacimy najdrożej procentowo do pensji w Europie.

21. Przez 8 lat trwał rabunkowa prywatyzacja, czyli wyprzedaż polskim oligarchom lub za granicę. Czasem najpierw im a potem tenże dalej zagranicę ze sporym zyskiem tak robił nieraz Kulczyk, poprzyjmował na dywaniku w restauracji ministrów. Ostatnia nagrana transakcja z Ciechem ze stratą państwa ( raport NIK) na 700 mln odbyła się pod błogosławieństwem Tuska, co także jest nagrane. Pątnów Adamów nabył niedawno Solorz za wartość sprzętu w tych obiektach po cenie złomu.

22.KGHM usuwa z nazwy słowo Polska, bo polskiej własności jest tam już tylko 30%. To samo z PKO BP. Już tylko BOŚbank jest polski dla klientów prywatnych. Dlatego skoro zostalo ok. 70 tylko polskich sreber likwiduje się ministerstwo skarbu ( czyli utraty skarbu) i postaje tylko urząd administracyjny, bez prawa sprzedawania. Zagranica wykupywała ziemię naszą na dużą skalę a gdy chłopi się buntowali przeciw temu, zamknięto ich w aresztach w szczecińskim i dopiero interwencja PIS ich uratowała.

23. Na naukę Polska przeznaczano 0,65 % PKB a w tym na humanistykę co kot napłakał. Były bezskuteczne demonstracje. Polska mimo wspaniałych młodych wynalazców nie chroni ich i nie wspomaga i dlatego jest na szarym końcu innowacji w Europie.

24.Likwidowanie na potęgę linii kolejowych krotkich co powodowalo nieraz odcinanie miejscowości od komunikacji publicznej. W Czechach caly czas kolej jest rozwijana + tak jak na zachodzie. Linie duze doprowadzono do zawalu tak jak dworce. Wtedy zaczeto naprawiac tylko te duze i 30 dworcow. Male sa bardzo często w stanie upadlym. Autostrady ruszyly bardzo ale sa najdroższe na swiecie. Podwykonawcy nie placa wykonawcom a wladza nie reagowala. Dlatego wiele bankructw.

25. Terminal gazowy opozniony 2 lata co najmniej. W tej sytuacji z Rosja może to mieć bardzo zly skutek. Dano wykonanie firmie, co robila Sothstream czyli współpracowała z Gazpromem. Dawala zle materialy i trzeba było wymieniac czyli był brak nadzoru. Stale awanturowala się o forse czyli umowa była nieostra.

Stocznia Szczecinska padla choc w Rostocku rozkwita bo unia im pozwala dofinansowac a nam nie. To samo dotyczylo gdańskiej. Dolar był po 2 zl wtedy a stal bardzo droga. Gdynia wziela tylko gwarancje kredytowe od Panstwa i oto jedna baba z unii zlikwidowala nam ja. A gdzie był rzad. Grad powiadal ze przyjdzie szejk a potem zamiast pojsc do pierdla dostal 60 kawalkow miesięcznie a firm…ktorej nie było , bo miala robic atomowke ale nie robila jej. Obecnie jest szefem Patnow Adamow bo w ten sposób Solorz mu dziekuje, skoro wlasnie Grad sprzedal mu te firme jako minister skarbu. A w Gdyni senator PO Misiak zarobil mase forsy na szkoleniach dla zwalnianych stoczniowcow, które nikomu  nic nie daly. Teraz tam po malu firmy prywatne cos zaczynaja ale na razie tylko kadłuby czli Malo popłatne zamowienia. A była to stocznia najnowoczesniejsza na Baltyku. W Gdansku Remontowka nie dala się wykonczyc i fajnie dziala ale gdanska jest zaorana. Powstaje program reaktywacji gospodarki morskiej. Aha. Zniszczono tez stocznie marynarki wojennej, i wyrzucono w bloto miliard wydany na korwete. Zrobiono z niej jakis stateczek patrolowy. Okrety nasze to zlom.

26.Zlikwidowano praktycznie armię. Przechodzenie na zawodowa odbywa się na  świecie kilkanaście lat. U nas raptem. W rezultacie mamy jakieś 40 tysięcy żołnierzy zdolnych do walki i drugie tyle administracji, generalów, pułkowników itd. Nasza armia zawodowa przystosowywana była do misji zagranicznych a nie do obrony kraju. Czyli jak walczyć z partyzantami. Tymczasem nam potrzeba nauczyć się jak wal czyć partyzancko,, bo nawet, żebyśmy mieli rakiety anty ( czego nie mamy) obrone przeciwlotniczą ( czego nie mamy) i wiele innych czego nie mamy to i tak nie damy rady Rosji w ataku jej frontalnym. Żeby pokonać naszą armię nawet dobrze wyposazoną, trzeba im kilku dni, może kilkunastu. Wystarczy w taki przypadku przewaga 3 do 1. Ale żeby efektywnie zając kraj muszą mieć 20 do 1.  W Finlandii też jest armia zawodowa ( 23o tysięcy) a poza tym wszyscy ćwiczą dość często do 60 lat). W niejednym kraju na zachodzie jest podobnie. U nas zero takiego czegoś. Nie wiadomo ile rożników nie widzialo karabinu, nie obrony cywilnej  teraz się tworzy). Rezerwa liczy kilka tysięcy. Ludność nie wie nic, gdzie są jakieś magazyny, gdzie ma się chronić, kto tym dowodzi w razie czego. Na koniec jest dwu władza na samym głównym stanowisku dowodzenia armią. Tymczasem w roku 2014 sprzedano nie wiadomo do końca komu kilkanaście tysięcy karabinów. W zeszłym roku  - gdy była już wojna na Ukrainie !.

27.Sądownictwo. 20 % ludzi dobrze się o nim wyraża. Rozprawy są często wieloletnie. Wyroki za gwalt w 40% są zawieszeniu. A za duperele nie.

28.Ludzie czekają masę czasu na odsiadkę. Czyli polityka penitencjarna jest zla, skoro podobno przestępstw jest  mniej. Przez ten czas nie pracują i budzą lęk otoczenia.

29. Jeszcze jedna sprawa ( winna być przy marszach niepodległości).

W pewnym momencie kibole albo przynajmniej znaczna ich  cześć) postanowiła odejść od ustawek i lania się policja oraz przeciwnikami. Zamiast tego zaczęli uprawiać politykę poprzez wystawianie ogromnych placht z napisami albo czczącymi niezłomnych albo potępiających ich katów albo drwiących sobie z rządu szczególnie z Tuska. Ci ludzie masowo zaczęli brać udział w różnych uroczystościach ku czci wyklętych.

Nie bardzo się to podobalo władzom, rzecz jasna. Wiec pewnego razu zaaresztowano …700 osób wchodzących na stadion, w tym kobiety, nieletnich itp.. Na komisariatach bito ich, sadzano na nodze od stołka czyli normalka z czasów wyklętych wlaśnie. Czy się przyznawano do napaści na policję czy nie, robiono oskarżenie. Jedynym narzędziem pokazanym przez policję, jako narzędziem napaści na nich był …widelec.

Od paru lat sądy uniewinniają wszystkich ale skoro  jest ich tak wiele to na razie uniewinniono 100. I straszno i smieszno. Powstał pomnik widelca wlasnie i jest dość duży w warszawie. Stoi na sztorc i tam się odbywają rocznice. Ministrem Administracji i Spraw Wewnętrznych był wtedy Schetyna. Obecnie tłumaczy się, że to nie on ale komendant.

Ten facio robił przewały gospodarce pod Wrocławiem a potem w sporcie, zanim został politykiem ale za taki numer…… Dlatego zasłania się jakiś komicznym Piotrusiem Panem i…maską wenecką. Mam taką – śliczna. Tylko miasto gnije, bo Włochy nie mają forsy na odnowienie. Wszystko gnije – co tam się mieści. Po prostu jest tam wielu gnojków niezależnie od wieku. Jak się jest gnojkiem to do śmierci. Sorry za ten wyraz pogardy.

Jeśli się porzuciło tak wielkie Imponderabilium jak Duch Solidarności to wypłata losu jest sroga. Ci co tego dokonali, żywią pogardę do tych co zostali odsunięci, niezależnie od maści tych odsuniętych. Ci z kolei żywią do tych pierwszych nienawiść. Gdy sytuacja przewagi się odmienia, ci co teraz są górą żywią do odsuniętych pogardę, a tamci do owych nienawiśc.

Taka to jest psychologia społeczna.  Błagałem w 89-tym aby nie tworzyć żadnych partii, tylko trzymać się ducha pierwszej „ S” , odwolać się do społeczeństwa w sprawie jak ma wyglądać kraj i czekać na procesy społeczne, jakie mogą potem coś ustruktralizowac. Cóż – to byli wszak prawie sami humaniści z wykształcenia. Powinni wiedzieć co im grozi, jak władza zaślepi. No cóż – dezynfektorów nikt nie słucha. A szkoda. Czystość i higienia ( moralna ) podstawą dobrego ustroju.

30.Tyle ad hoc. Na końcu coś wesołego. Otóż w roku 1962 podążałem raźnie rowerem ( przerzutek wtedy nie było) z Poznania do Kalisza, do dziadków. 120 km. W Środzie spotkała mnie burza i jakaś miła jej mość nakarmiła mnie i przechowała. Miałem przy sobie tylko 2 skibki ( poznańskie określenie kromki) i parę złotych. W Pleszewie byłem już bardzo zmęczony, więc kupiłem sobie herbatę, zjadłem skibki, ale to było za mało. Nagle weszła panna mniej więcej w mym wieku a może ciut młodsza, ale niestety brzydka jak noc. Nie było wyboru, zaprosiła  mnie na pierogi własnej roboty. Były pyszne. Wzmocniony pojechałem dalej.

31.Po latach usłyszałem  o jakiejś szacownej pani, która pochodzi z Pleszewa i robi świetne pierogi. Osoba ta była posłem w ostatkach komuny – ze stronnictwa drżących ( SD). Następnie przeszła do Unii Wolności – nagle – patrzę - ,masz babo placek- zostaje premierem. Już , już chciałem pojechać do niej, jak stonoga na pierogi, ale jakiś jej minister za długo siedział w toalecie i rząd tej Pani upadł na pysk. Panowała jeszcze od wiosny do jesieni, bo były bohater Narodowy ( ksywa Prezydent)chciał koniecznie posadzić na władzy SLD i Sejm rozwiązał i nawet wykonała konkordat, za co została wiecznym ambasadorem w Watykanie gdzie mogła robić pierogi od rana do nocy. Niestety przyszli teraz do władzy faszyści i musiała biedaczka pojechać troszku na północ czyli do Wenecji. Tam jest wybitnym prawnikiem czyli z-cą szefa komisji weneckiej i studiuje książkę, którą ja też mam – czyli sekrety kuchni weneckiej.. Maski nie nosi bo nikt o niej już nie pamięta (no i ma za długi nos, jak ja).

Została tym wybitnym prawnikiem niemal w takim trybie, jak się zostawało sędzią zaraz o wojnie, gdy wystarczyła „ chęć szczera”

Ciekawe, skąd się wziuni pozostałe „ członki” owej komisji. I czy na pewno uczyli się prawa a jeśli tak, jakie oceny mieli z logiki – nie matematycznej tylko zwyklej, arystotelesowskiej. Oraz jak głęboka jest woda obok budynku, gdzie obradują.

Maruszeczko.

Dodajkomentarz

Upewnij się czy wypełniłeś pola oznaczone gwiazdką (*).
Można stosować podstawowe znaczniki HTML.