Narzędzia
Szukaj
Rejestracja Loguj

Krzysztof Wyszkowski

Krzysztof Wyszkowski - procesy
Krzysztof Wyszkowski

Krzysztof Wyszkowski

Adres witryny: E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Putler – maskotka Angeli

środa, 19 marca 2014 10:17

Prezydent Władymir Putin, człowiek o mentalności pośledniej rangi kagiebisty, jest biczem Bożym spuszczonym na Rosję za jej niekończące się zbrodnie. Na stulecie zdrady bolszewickiej kończy proces samobójczej implozji niegdysiejszego mocarstwa.

Mimikra rządzących

wtorek, 18 marca 2014 10:59

Stefczyk.info: premier Donald Tusk oraz Radosław Sikorski zmienili ostatnio retorykę i mówią ostrzej w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Jedno z czeskich pism pisze nawet, że Sikorski wyrasta na lidera całej Europy. Jak Pan ocenia takie opinie?

Krzysztof Wyszkowski: Do Radosława Sikorskiego pasuje dobrze porównanie z czeskim prezydentem, Emilem Háchą. To prezydent Czechosłowacji, który poddał Hitlerowi swój kraj, dokładnie tak samo jak Sikorski chciał poddać Majdan i Ukrainę Janukowyczowi, czyli de facto Putinowi. Wszyscy wiedzą, że Janukowicz jest putinowskim agentem. To byłoby trafne zestawienie. Jednak takich „liderów” jest w Europie więcej. Sikorski nie jest sam w walce o realizację interesów Rosji. Nadal przez granicę północną „tituszki” rosyjskie przenikają do Polski, dzięki Sikorskiemu. Któregoś dnia możemy zastać premiera, który w otoczeniu Rosjan stanie na czele walki z „faszystowskimi bandami polskimi”. Wszystko jest na najlepszej drodze.

Dziwi Pana zmiana retoryki rządzących?

Zasada mimikry wskazuje, że należy się dostosować do otoczenia. A ponieważ stanowisko społeczeństwa polskiego jest jednoznaczne, wyjątkowo jednoznaczne, więc władza musi mówić inaczej. „Jak się wejdzie między wrony, trzeba krakać jak i one” - mówi powiedzenie. Władza, żeby nie utracić pozycji, musiała się dostosować i powoli skręcać. I ten skręt się dokonuje. Więc słyszymy o konieczności ochrony naszych interesów na Wschodzie. Widzimy interesy świńskie, tuskowe i komorowskie. Charakterystyczną cechą tej zmiany jest wysunięcie na pierwszy plan tych, którzy mogą najlepiej zanalizować to, co dzieje się na Ukrainie.

O kim Pan mówi?

O Kwaśniewskim, Millerze czy Oleksym, czyli o czołówce zaufanych ludzi KGB. To jest również czołówka jeśli chodzi o ludzi kształtujących opinię publiczną za pomocą zaprzyjaźnionych mediów. To wszystko objaśnia jeśli chodzi o stanowisko Tuska, Komorowskiego i całego establishmentu.

Polacy dadzą się nabrać na zmianę wizerunkową władz? Nagle rząd mówi zupełnie innym językiem...

Rządzący mówią „cudzym” językiem, czyli językiem PiSu. Jakaś część opinii publicznej to kupi. Nawet „Olin” czuje polskie serce, więc sądzę, że do jakiegoś stopnia to jest skuteczne. Liczę na to, że media niezależne sprawią, że ta mimikra zostanie ujawniona.

Pana zdaniem Putin poniesie konsekwencje tego, co robi na Ukrainie? Czy uda mu się uniknąć odpowiedzialności?

Sądzę, że Putin odpowie. Powolna reakcja Zachodu, typowa dla demokracji, dla wielu niezadowalająca, ale w dłuższym terminie okaże się skuteczna. Widzimy przykre sytuacje i decyzje, jak wpuszczenie przez Niemców Rosjan na polskie złoża surowcowe. Rosja jest słaba gospodarczo i niezdolna do stosowania się do trudniejszych warunków ekonomicznych. To sprawia, że sankcje mają zawsze wyższą skuteczność w przypadku Rosji. W Polsce przeceniamy siłę Moskwy.

Ma jednak ogromne wpływy m.in. z handlu surowcami energetycznymi.

Środki pozyskiwane z handlu gazem i ropą robią wrażenie posiadania przez Rosję niewyczerpanych zasobów. Jednak w rzeczywistości tak nie jest. Te pieniądze są przecież rozkradane i przejadane. Rosja jest gospodarczo słaba, a więc i bardzo wrażliwa. Jeśli więc współpracą z Rosją zostanie zawieszona to osłabienie stronnictw prorosyjskich może spowodować, że o Putinie będziemy mówili to samo, co o jego poprzedniku: Putin kaput.

Rozmawiał Stanisław Żaryn

Zbliżanie się korpusu wojsk Jej Cesarskiej Mości wszech Rosji nie może i nie powinno wzbudzać żadnego podejrzenia w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej odnośnie wolności i jej bezpieczeństwa wewnętrznego. Liczebność tych oddziałów nie jest dość znaczna, by mogły one cokolwiek przedsięwziąć przeciw prawom i przywilejom narodu tak wolnego i silnego jak naród polski. Stanowi to zarazem dowód aż nadto przekonujący czystości intencji Jej Cesarskiej Mości wszech Rosji, której nie przyświeca żaden inny cel jak tylko zachowanie wolności, do której wszyscy członkowie składający naród mają równe i niezaprzeczalne prawo. Granice, które oddzielają kraje Rosji od krajów Polski rozpościerają się po tamtej stronie na 200 mil drogi. Cóż jest więc bardziej naturalnego i co może być ważniejsze dla Rosji niż zwracać baczną uwagę na wszystko co może zniszczyć wolność i zmącić spokój Rzeczypospolitej? Jej Cesarska Mość życzyła by sobie oszczędzić tego wystąpienia, lecz trzeba było ustąpić w obliczu okoliczności, gdzie ani prawa, rozum, miłość ojczyzny, ni wzgląd na spokój publiczny, nie miały wpływu na umysły. Wojska Rzeczypospolitej, naturalnie przeznaczone do bronienia granicy królestwa, zostały użyte na sejmikach, by krępować wolne głosy niezależnej szlachty. Sądy kapturowe zostały ustanowione zbrojną ręką. Co stało się w Grudziądzu jest zbyt świeżej daty by zatarło się w pamięci. Rozkazy wydane wojskom Rzeczypospolitej, by zbliżały się do Warszawy, dają podstawy sądzić, że podejmą one działania, jakie widzieliśmy w tamtym mieście.

Jej Cesarska Mość, nasza łaskawa władczyni, życzy sobie tylko zachowania spokoju publicznego i nigdy nie pozwoli by jedna partia prześladowała drugą z przyczyny przewagi sił, przede wszystkim, gdy sprawiedliwość nie określi jak poskromić gwałty i nie wyznaczy dróg postępowania.

Dlatego my, niżej podpisani, ambasador nadzwyczajny i minister pełnomocny Rosji, wyraźnie oświadczamy w imieniu Jej Cesarskiej Mości, naszej łaskawej władczyni, w sposób jak najbardziej uroczysty, prymasowi i Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, że oddziały rosyjskie nie spowodują żadnej przeszkody w obradach, że nie będą mieszały się do żadnej sprawy, dotyczącej sejmu walnego i w żaden sposób nie wystąpią, gdy członkom Rzeczypospolitej spodoba się powstrzymać gwałty, których celem będzie zmącenie spokoju publicznego lub bezpieczeństwa jednostek.

  (-)  hrabia Keyserling

  (-)  książę Repnin

Plan obrony

czwartek, 06 marca 2014 09:13
Na dzisiaj trzeba zablokować atak Izraela na Iran, ponieważ jego konsekwencją stałoby się uzależnienie Zachodu od sytuacji na Bliskim Wschodzie i uległość wobec agresji rosyjskiej na Ukrainie (należy pamiętać, że premier Netaniahu skrytykował działania Rosji dopiero na skutek silnej presji USA, ale na posiedzeniu AIPAC już nie wspomniał o niej).

Plan obrony

Na dzisiaj trzeba zablokować atak Izraela na Iran, ponieważ jego dominującą konsekwencją stałoby się uzależnienie Zachodu od sytuacji na Bliskim Wschodzie i uległość wobec agresji rosyjskiej na Ukrainie (należy pamiętać, że premier Netaniahu skrytykował działania Rosji dopiero na skutek silnej presji USA, ale na posiedzeniu AIPAC już nie wspomniał o niej).

Należy już teraz ustanowić na terytorium Polski (możliwie blisko granicy z Obwodem Kaliningradzkim) stałe przedstawicielstwo sztabowe NATO.

Należy przystąpić  do zablokowania możliwości realizacji przez Rosję „scenariusza krymskiego”, czyli opanowywania terenu od środka.  Natychmiast winien być zatrzymany ruch bezwizowy z Obwodu Kalinigradzkiego. Wszystkie siedziby rosyjskie na terytorium Polski winny zostać wyraźnie oznakowane i uświadomione opinii publicznej. Obywatele Rosji przebywający w Polsce (również podczas tranzytu) muszą być poddani obowiązkowi meldunkowemu, włacznie z poddaniem obserwacji.

Agentura rosyjska (znana i przypuszczalna) winna być na bieżąco minitorowana, tak, by w razie potrzeby można ją było natychmiast unieszkodliwić. Szczególnie ważna jest rola mediów, ponieważ z doświadczenia dywersji wobec „Solidarności” wiadomo, że SB instruowała swoją agenturę, by „głośno krzyczeć na komunizm”.

1917 - 2014

czwartek, 06 marca 2014 08:16
Umacnianie się Rosji na Krymie, to osłabianie się jej pozycji w świecie. Putin ze Specnazem prowadzą Rosję do kolapsu. Będzie jeszcze bardziej agresywna!

Ukraińcy wzięli na siebie wielkie zadanie - pokonanie bolszewizmu. Musimy ich w tym wspierać. 61 lat od śmierci Stalina i 95 lat po założeniu Kominternu światowe marzenia Lenina idą do piekła.
Zachód nie może znowu popełnić błędu z brakiem zdecydowanej reakcji na zbrodniczość bolszewizmu.
Żeby domagać się od Zachodu obrony i pomocy, Polska musi byc wiarygodna. Musi zidentyfikować rosyjską V kolumnę, która na razie udaje krytyków Rosji - zacząć trzeba od Kata, Minima i Olina oraz agentury posowieckiej w mediach. Tusk musi przestać ją osłaniać i udowodnić to publicznie.
Możemy być optymistami, ponieważ przywrócona została prawda o świecie - Rosja jest Imperium Zła, a Ameryka ostoją wolności i demokracji.
Leninizm chwieje się w posadach. Jego przywódcy żyją w innej rzeczywistości, a ich tupet bierze się z poczucia braku alternatywy.
Obrońcy wolności wygrają!
Krzysztof Wyszkowski

Putin wywiesza białą flagę!

wtorek, 04 marca 2014 13:27

Samo urządzenie konferencji (i jej przebieg w głównych tematach) dowodzi słabości Putina. Po światowej awanturze Rosja nie ma nawet Krymu, bo musi się zgodził na udział krymczan w wyborach ukraińskich!

Putin usprawiedliwiał się (po raz pierwszy!), że ostatnio "dużo rozmawiałem ze swoimi kolegami". To znaczy, że jest oskarżony o akcję tylko z FSB, bez zgody wojska. To znaczy, że jest bardzo slaby! Co za upadek, potężna armia rosyjska udaje "obywatelską samoobronę"! Żołnierze jak tchórze ukrywają swe twarze. Tego wojskowi nie przebaczą! Honor armii rosyjskiej w rynsztoku! Żołnierze są tylko tituszkami FSB! Putin jest kagiebistą i nie rozumie racji państwowych.

Putin po raz kolejny powołuje się na obronę Żydów. Teraz potrzebna jest jasna reakcja Izraela. Jej brak będzie oznaczał poparcie dla Rosji. Milczenie, to nóż w plecy Europy i USA. Żydzi polscy też mają obowiązek odezwać się na rzecz wolnej Ukrainy. Jak kiedyś w sprawie Polski. Z drugiej strony Putin - proklamując walkę z antysemityzmem - obraził nawet szczerych agentów KGB. Przecież żydofobia to fundament rosyjskich służb!

NUTY CZERWONEJ ORKIESTRY

poniedziałek, 03 marca 2014 12:17

Rosjanie od lat grają tym samym, żywo wyjętym z podręczników KGB i GRU schematem. Przerzucają swoich ludzi na terytoria „perspektywiczne” oraz rozdają w przyspieszonym trybie rosyjskie obywatelstwo tym mieszkańcom tych terenów, którzy identyfikują się ideologicznie z Rosją. Następnie „nieznani sprawcy” zagrażają życiu tym rosyjskim obywatelom i powstaje powód do „interwencji stabilizującej region”.

W tym kontekście, warto odnotować, kto lobbował i przeforsował w Polsce możliwość bezwizowego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim. Bo w czyim interesie strategicznym był ten ruch, chyba nie jest zbyt trudną zagadką.
Pan Longin Komołowski
 
Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.
 
Panie Prezesie,
 
Składamy na pańskie ręce protest przeciwko udziałowi  polskich paraolimpijczyków  w zawodach sportowych w Soczi 2014.
Udział w imprezie sportowej organizowanej przez agresora - Rosję -napadającą na sąsiedni kraj – Ukrainę -  jest hańbą.
Nie licuje to z pojęciem honoru polskich sportowców i jest przeciwne międzynarodowemu interesowi Polski.
 
Maria Nowak-Grębska,  Jerzy Grębski

Parasiuk i świat

sobota, 01 marca 2014 09:36
Wczoraj pisałem (tu i na Twitter):

Tydzień temu ambasador USA Stefan Mull odwiedził w Gdańsku Lecha Wałęsę. Zapytałem go wówczas, czy zrobił to "na polecenie Departamenty Stanu, czy to była samowolka". Ambasador odpowiedział, że "będąc w Gdańsku" odwiedził "starego przyjaciela". Uznałem to za informację, że była to rozmowa prywatna.

Wkrótce potem Wałęsa udzielił licznych wywiadów "zaprzyjaźnionym" telewizjom. Pytany o ocenę sytuacji na Ukrainie oświadczał, że poleci na Ukrainę pod warunkiem, że opozycja przestanie "walczyć kamieniami", a podporządkuje się "REFERENDUM" zorganizowanemu przez "demokratycznie wybrane władze". Powtarzał to oświadczenie w dniach następnych, wyraźnie dystansując się od decyzji podejmowanych przez Majdan.

W tym czasie minister SZ Radosław Sikorski przeprowadził w Kijowie osławioną akcję szantażową, mającą umożliwić prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi dalsze sprawowanie władzy.

Dzisiaj obalony już Janukowycz podczas konferencjio prasowej powiedział, że domaga się przeprowadzenia REFERENDUM pod nadzorem sygnatariuszy porozumienia z 21 lutego.

Pytania:

Czy Stany Zjednoczone zamierzały użyć Wałęsy do przeprowadzenia wobec Ukrainy oszukańczej akcji w rodzaju "okrągłego stołu" dla zapobieżenia sukcesowi powstania Majdanu?

Czy ambasador Mull był u Bolka kilka dni temu w sprawie użycia go do "refeferendum" na Ukrainie? Czy do tego zmierzał Sikorski?

Czy USA organizowały z Sikorskim i Wałęsą akcję utrzymania Janukowycza przy władzy za pomocą referendum? Polski MSZ jest narzędziem FSB?

Czy szantaż zastosowany przez Sikorskiego był elementem tej akcji?

Czy dziennikarze telewizyjni byli wprowadzeni w akcję przez ABW czy CIA?

Czy Polska zaprzestała już dywersji wobec narodu ukraińskiego, czy trwa ona nadal?

Dzisiaj można powiedzieć, że Wołodymyr Parasiuk zatrzymał Rosję i ruszył Amerykę. Pojedynczy odważny człowiek zmienił bieg historii. Bierzmy z niego przykład.

Krzysztof Wyszkowski

Czy Bolek "wysypał" Amerykanów?

piątek, 28 lutego 2014 17:30

Tydzień temu ambasador USA Stefan Mull odwiedził w Gdańsku Lecha Wałęsę. Zapytałem go wówczas, czy zrobił to "na polecenie Departamenty Stanu, czy to była samowolka". Ambasador odpowiedział, że "będąc w Gdańsku" odwiedził "starego przyjaciela". Uznałem to za informację, że była to rozmowa prywatna.

Wkrótce potem Wałęsa udzielił licznych wywiadów "zaprzyjaźnionym" telewizjom. Pytany o ocenę sytuacji na Ukrainie oświadczał, że poleci na Ukrainę pod warunkiem, że opozycja przestanie "walczyć kamieniami", a podporządkuje się "REFERENDUM" zorganizowanemu przez "demokratycznie wybrane władze". Powtarzał to oświadczenie w dniach następnych, wyraźnie dystansując się od decyzji podejmowanych przez Majdan.

W tym czasie minister SZ Radosław Sikorski przeprowadził w Kijowie osławioną akcję szantażową, mającą umożliwić prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi dalsze sprawowanie władzy.

Dzisiaj obalony już Janukowycz podczas konferencjio prasowej powiedział, że domaga się przeprowadzenia REFERENDUM pod nadzorem sygnatariuszy porozumienia z 21 lutego.

Pytania:

Czy Stany Zjednoczone zamierzały użyć Wałęsy do przeprowadzenia wobec Ukrainy oszukańczej akcji w rodzaju "okrągłego stołu" dla zapobieżenia sukcesowi powstania Majdanu?

Czy szantaż zastosowany przez Sikorskiego był elementem tej akcji?

Czy dziennikarze telewizyjni byli wprowadzeni w akcję przez ABW czy CIA?

Czy Polska zaprzestała już dywersji wobec narodu ukraińskiego, czy trwa ona nadal?

Krzysztof Wyszkowski

Strona 8 z 49