Narzędzia
Szukaj
Rejestracja Loguj

Krzysztof Wyszkowski

Lustracja naukowców PRL

Informuję o otwarciu strony LUSTRACJA I WERYFIKACJA NAUKOWCÓW PRL

http://lustronauki.wordpress.com/

Na stronie zbierane są informacje o sprawach lustracji różnych ośrodków akademickich, o przypadkach współpracy naukowców z SB, o mechanizmach robienia/niszczenia karier naukowych w systemie komunistycznym.

Szczególne znaczenie mają informacje o cechach i skutkach weryfikacji naukowców w różnych okresach PRL-u, zarówno w czasach stalinowskich, w 1968 r a przede wszystkim w latach 80-tych, które to weryfikacje są niemal nieznane i wstydliwie ukrywane przed opinią publiczną.

Zwracam się z apelem do środowiska akademickiego, a w szczególności do wyrejestrowanych z systemu akademickiego w okresie PRL-u o informacje i teksty autorskie dotyczące metod weryfikacji kadr akademickich, przypadków wykluczania niewygodnych naukowców i nauczycieli akademickich, przypadków kolaboracji naukowców z systemem komunistycznym czy to poprzez współpracę z SB czy z PZPR, podejmowanej dla umocowania swoich karier naukowych i/czy niszczenia karier innych.

Cenne byłyby informacje naukowcow ( o naukowcach) którzy musieli opuścić Polskę ( okresowo/lub na stale) w wyniku działań aparatu komunistycznego.

Strona, mimo że budowana od niedawna, codziennie jest odwiedzana ( kilkaset  wizyt dziennie) i winna się przyczynić do popularyzacji spraw mało znanych lub nieznanych, a tak silnie rzutujących na obecny stan nauki w Polsce.

kontakt:

jozef.wieczorek@interia.plInformuję o otwarciu strony LUSTRACJA I WERYFIKACJA NAUKOWCÓW PRL http://lustronauki.wordpress.com/


Ostatnia aktualizacja: wtorek, 25 listopada 2008 10:55

Dodajkomentarz

Upewnij się czy wypełniłeś pola oznaczone gwiazdką (*).
Można stosować podstawowe znaczniki HTML.