Narzędzia
Szukaj
Rejestracja Loguj

Krzysztof Wyszkowski

Wałęsa w panice

Każdy wie, kto był t.w. „Bolkiem”, ale nie każdy wie, kogo ma zamiar podstawić w tej roli Wałęsa.

Przedwczoraj groził sądem prezesowi IPN Januszowi Kurtyce, wczoraj od autorów książki o t.w. „Bolku” Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka żądał odpowiedzi na 10 pytań, których nie przedstawił, a dzisiaj głosi nową rewelację: „Ostrzegam, bo znam prawdę. Ja chcę tylko prawdy, a nie manipulacji. Jak dotąd była tylko manipulacje, ale teraz mam dowody – powiedział w TVN 24 Lech Wałęsa. - Wiem, kto jest "Bolkiem" – dodał Wałęsa.”
„Każdy wie” – słusznie odpowiadają internauci, choć warto zwrócić uwagę, że dziennikarze publikujący bredzenia Wałęsy twardo udają ostatnich głupców i nie zadają mu prostych pytań, które łatwo obnażyłyby jego kłamstwa. Uruchomili się też aktywiści frontu antylustracyjnego, którego pełen poświęcenia żołnierz, Wojciech Sadurski, kontratakuje w Rzeczpospolitej: „Czekając na oczyszczenie sumień” - http://www.rp.pl/artykul/136186.html.
Wieczorem siłę kontrataku ma wzmocnić w TVN24 Monika Olejnik, która od lat z poświęceniem sumienia i rozumu walczy na froncie obrony t.w. „Bolka”.

Każdy wie, kto był t.w. „Bolkiem”, ale nie każdy wie, kogo ma zamiar podstawić w tej roli Wałęsa. Myślę, że chodzi o jego niegdysiejszego współpracownika ze Stoczni i później w WZZ i Solidarności, Jurka K., który został zwerbowany do współpracy z SB w r. 1971 i donosił przez dziesięć lat, jako t.w. „Kolega”.
Jeżeli tak się stanie, będzie to kolejne grube świństwo Wałęsy. Jurek w Grudniu`70 r. zachował się zupełnie inaczej niż Wałęsa – dzielnie walczył z komunistami pod KW PZPR i Komendą Miejską MO. W pewnej chwili jeden z milicjantów poddał mu się, oddając pas z pistoletem w kaburze. Jurek nigdy nie użył tej broni, ale SB, której wystarczyło, że wszedł w jej posiadanie, wykorzystała ten fakt do zastraszenia młodego chłopaka. Najpierw go skatowano i nastraszono śmiercią. Później zaproponowano mu łaskę – wrócisz do życia, jeżeli podpiszesz zobowiązanie do współpracy. Przerażony człowiek podpisał kartkę, ale jego donosy były przedmiotem krytycznych ocen funkcjonariuszy, którzy nie mogli zrozumieć jego nieskoordynowanych gryzmołów pisanych na kawałkach gazet. Te donosy, które zachowały się w IPN, nie są świadectwem aktywnego szpiclowania. Oczywiście Jurek ponosi odpowiedzialność za wszystko, co zrobił dla SB, również za donosy na Lecha Wałęsę. Pamiętać jednak należy, że ich obu, jako t.w. „Kolegę” i t.w. „Bolka”, prowadził w Stoczni ten sam rezydent SB o pseudonimie „Madziar”.
Wydaje się, że Wałęsa wiedział o agenturalności Jurka już w okresie działalności w WZZ, ponieważ bez starań ze strony „Kolegi” (odmówił wejścia do Komitetu Strajkowego Stoczni w Sierpniu`80) forsował go w Solidarności do obejmowania bardzo odpowiedzialnych funkcji.
Jerzy K. nie był t.w. „Bolkiem” i zachowana dokumentacja całkowicie jasno to potwierdza. Próba obsadzenia go, czy kogokolwiek innego poza Lechem Wałęsą, w roli agenta dobrowolnego i aktywnego, pomysłowego, występującego wobec SB z inicjatywami operacyjnymi, proponującego władzom manipulacje socjopolityczne, dynamicznego prowokatora dopominającego się o zapłatę za szpiclowanie, skazana jest na niepowodzenie. Jeżeli Wałęsa ją podejmie, to znajdzie się najbliżej przyznania się do własnej agenturalności od czasu zwierzenia się z tego w mieszkaniu Joanny i Andrzeja Gwiazdów w r. 1979.
Dlatego apeluję do otaczających Wałęsę ludzi złej woli i ochoczych propagandystów kłamstwa w rodzaju Sadurskiego czy Olejnik, żeby przestali podtrzymywać go w woli dalszego zaprzeczania prawdzie. To nie ma sensu. Lech Wałęsa był zbyt ważnym człowiekiem dla milionów Polaków, żeby komukolwiek mogły wystarczyć żałosne zaprzeczenia i wykręty. Człowiek, który odważył się na jazdę na tak wysokim koniu, nie powinien czekać, aż zostanie z niego, ku swej hańbie, strącony, a powinien zdobyć się na odwagę i pokorę stanąć wobec społeczeństwa z odsłoniętą twarzą. Każdy, kto go namawia do podtrzymywania kłamstwa i mu w tym pomaga, staje się współodpowiedzialny za zło, jakie to historyczne kłamstwo uczyniło narodowi i państwu polskiemu.
 

Ostatnia aktualizacja: niedziela, 25 maja 2008 20:25
Więcej z tej kategorii: « Wywiad dla PR 1 Tchórz »

Dodajkomentarz

Upewnij się czy wypełniłeś pola oznaczone gwiazdką (*).
Można stosować podstawowe znaczniki HTML.