Narzędzia
Szukaj
Rejestracja Loguj

Krzysztof Wyszkowski

Tusk odda Żydom

Problem zwrotu prywatnego mienia żydowskiego w Polsce zostanie rozwiązany jeszcze w tym roku - obiecał premier Donald Tusk podczas spotkania z przedstawicielami organizacji żydowskich w Nowym Jorku.

Okazało się, że rzekomo "twarda" postawa Tuska w sprawie tarczy, jest tylko "pijarem", a w rzeczywistości tylko skonsumował on ustalenia dokonane przez rząd Jarosława Kaczyńskiego. To dobrze, choć dęta propaganda osłabiła wiarygodność Polski.

Prawdziwym przełomem dokonanym w czasie wizyty premiera w USA okazało się za to jego spotkanie z organizacjami żydowskimi. Tusk obiecał, że do końca roku sejm uchwali ustawę o zwrocie majątków żydowskich. Wprawiło to w entuzjazm nawet takich polakożerców, jak Kalman Sultanik.

Oczywiście Tusk o swoich planach nie poinformował Polaków i nie ujawnił ile będzie to kosztowało. Podczas negocjacji prowadzonych przez rząd Jarosława Kaczyńskiego organizacje Żydów amerykańskich obniżyły swoje roszczenia z początkowo wymienianych 60 miliardów dolarów do około 20. Strona polska liczyła na dalszą obniżkę roszczeń do sumy jednocyfrowej.

Wycofanie polskich wojsk z Iraku i domaganie się do niczego nieprzydatnych rakiet "Patriot" zdjęło z Polski, sprawowaną dotychczas przez administrację Georga Busha, ochronę wobec roszczeń żydowskich. To, co oszczędzimy na wydatkach na misję w Iraku, wydamy z nadwyżką w Afganistanie. Teraz za nową politykę zagraniczną realizowaną przez rząd Tuska trzeba będzie zapłacić nowym wielkim, a może gigantycznym, wydatkiem - zaspokojeniem roszczeń, kórych spłacanie uwikła Polskę tak samo, jak spłacanie długów Gierka.

No cóż,  skoro Tusk uważa, że zmiana obrazu Polski w świecie, a szczególnie w Rosji i Niemczech, warta jest rezygnacji z dbałości o interes narodowy, to zapewne jeszcze ważniejsza jest zmiana tego obrazu w oczach amerykańskich organizacji żydowskich, które uważają, że to nie Polska, a one są spadkobiercami majątku obywateli polskich żydowskiego pochodzenia. Może Izrael Singer zrezygnuje wreszcie z upokarzania Polski? Może nawet Jan Gross i "Gazeta Wyborcza" przestaną nas upokarzać?

W każdym razie "pijar" Tuska niewątpliwe jeszcze bardziej zyska. Skoro 60% Polaków ma do Tuska zaufanie, to z pewnością  i tę decyzję uzna za słuszną i dobrą.

Mam tylko jedno pytanie - dlaczego polscy właściciele nie mogli od Tuska otrzymać tego, co okazało się tak łatwe dla organizacji żydowskich, kóre z własnością żydowską w Polsce nie mają przecież nic wspólnego?

No i ostatni drobiazg - ile dolarów Tusk obiecał wysłać do Ameryki?

 

 

Dodajkomentarz

Upewnij się czy wypełniłeś pola oznaczone gwiazdką (*).
Można stosować podstawowe znaczniki HTML.