Narzędzia
Szukaj
Rejestracja Loguj

Krzysztof Wyszkowski

Topolanek kompromituje Tuska

Czesi walczą o miepodległośc, a Tusk wierny Rosji.

Mirek Topolanek. premier Czech, krytykuje Polskę.
(PAP) Dwie umowy z USA w sprawie lokalizacji w Czechach elementów tarczy antyrakietowej powinny być gotowe na początku kwietnia, przed szczytem NATO w Bukareszcie - powiedział premier Czech Mirek Topolanek. - Główna umowa powinna być - według mnie - bardzo szybko, może nie tyle podpisana, co wynegocjowana. Jeśli chodzi o drugą umowę to występują tu pewne problemy techniczne - oświadczył premier w czeskiej telewizji.- Myślę, ze będziemy w stanie zakończyć negocjacje przed szczytem NATO w Bukareszcie - dodał. W dalszym ciągu tematem rozmów na linii Waszyngton-Praga jest SOFA - umowa dotycząca ram prawnych rozmieszczenia w Czechach radaru tarczy antyrakietowej i warunków pobytu w tym kraju personelu amerykańskiego. Szósta runda rozmów w tej kwestii odbędzie się od środy do piątku - poinformował agencję France Presse rzecznik prasowy czeskiego ministerstwa obrony Andrej Czirtek.Premier Topolanek skrytykował Polskę za uzależnienie zgody na rozmieszczenie elementów tarczy antyrakietowej od wkładu USA w modernizację polskich sił zbrojnych, szczególnie obrony powietrznej. - Stanowisko (polskie) w negocjacjach wydaje mi się dyskusyjne, ale mam nadzieję, że dojdą oni (Polacy) do porozumienia z Amerykanami i będziemy ciągnąć razem ten projekt, gdyż leży on w interesie europejskich członków NATO - podkreślił Topolanek.

W Polsce utarł się pogląd, jakoby Czesi są historycznymi tchórzami, którzy dają d..., każdemu, kto ma aktualną przewagę sytuacyjną. My mieliśmy być wierni grze stategicznej. Ale w Polsce nadszedł "Tusek" i to Polska stała się liderem d...odajności. Czechów stać na decyzje patriotyczne w chwilach historycznego wybory - już w 1989 r., gdy Polacy swoim prezydentem wybrali sowieckiego generała Jaruzelskiego, wybrali na prezydenta Waclawa Havla.

Teraz, gdy Polacy wybierają na premiera Tuska, uczestnika "nocy teczek", który zapewnił przetrwanie t.w. "Bolkowi" , Czesi potrafili wybrać prazydentem Vaclava Klausa, antytezę Wałęsy.

Ostatnia aktualizacja: niedziela, 02 marca 2008 23:42

Dodajkomentarz

Upewnij się czy wypełniłeś pola oznaczone gwiazdką (*).
Można stosować podstawowe znaczniki HTML.