Narzędzia
Szukaj
Rejestracja Loguj

Krzysztof Wyszkowski

Wałęsa żąda przeprosin i grozi sądem

KANCELARIA PRAWNA JANC & PARTNERS

ul. Piękna 24/26A, lok. 1, 00-549 Warszawa

T. +48 22 354 64 01 F. +48 22 355 01 35

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. www.janc.eu

Warszawa, dnia 26 lutego 2015 roku

Krzysztof Wyszkowski

ul. Andersa 12/5

81-831 Sopot

OSTATECZNE WEZWANIE DO WYKONANIA WYROKU SĄDOWEGO

ORAZ DO ZANIECHANIA NARUSZANIA DÓBR OSOBISTYCH

Działając, jako pełnomocnik Pana Prezydenta Lecha Wałęsy, na podstawie udzielonego pełnomocnictwa, którego odpis przesyłam w załączeniu, wzywam do natychmiastowego wykonania wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, I Wydział Cywilny z dnia 24 marca 2011 roku, I ACa 1520/10, w którym został Pan zobowiązany do złożenia w odpowiedni sposób oświadczenia następującej treści: „ W dniu 16 listopada 2005 r. w programach informacyjnych „Panorama" II programu TVP i „Fakty" telewizji TVN wyemitowano moje oświadczenie, iż powód Lech Wałęsa współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa i pobierał za to pieniądze. To oświadczenie stanowiło nieprawdę i naruszało godność osobistą i dobre imię Lecha Wałęsy, wobec czego ja Krzysztof Wyszkowski odwołuje je w całości i przepraszam Lecha Wałęsę za naruszenie jego dóbr osobistych.". W związku z tym, że powyższy wyrok nie został przez Pana wykonany, mimo upływu prawie czterech lat od dnia jego wydania, po raz ostateczny wzywam do jego wykonania w terminie 14 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma.

Jednocześnie wzywam do natychmiastowego zaniechania naruszania dóbr osobistych mojego Mocodawcy poprzez publikowanie i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w zakresie tego, że Pan Prezydent Lech Wałęsa przegrał proces sądowy o naruszanie przez Pana jego dóbr osobistych. Niezależnie od powyższego w związku z dokonanymi naruszeniami wzywam do dopełnienia czynności potrzebnych do usunięcia ich skutków również poprzez opublikowanie powyższego oświadczenia na stronie internetowej http://wyszkowski.com.pl/. Niezastosowanie się do powyższego wezwania w terminie 14 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma będzie skutkowało ponownym skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego.           

Paweł Janc

RADCA PRAWNY

Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 16 marca 2015 16:15

Dodajkomentarz

Upewnij się czy wypełniłeś pola oznaczone gwiazdką (*).
Można stosować podstawowe znaczniki HTML.