Narzędzia
Szukaj
Rejestracja Loguj

Krzysztof Wyszkowski

»Логика« обманула

Jeżeli ktoś potrzebował aktualnego dowodu na prawdziwość moich twierdzeń zawartych w artykule „Szechter” kontra ”Szulc”, to Michnik natychmiast sam taki dowód złożył ogłaszając komunikat pt. „Uczciwy raport”.

     Choć Raport prezentuje podobny styl, co premier Tusk gwarantujący uczciwość Rosjan w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy, gdy Rosjanie plują mu w twarz, to jednak nie jest aż tak nieuczciwy, jak komentarz Michnika. Napisano w nim: „błędy (Rosjan) /…/ polegały na: 1) informowaniu załogi o prawidłowym położeniu samolotu „na kursie i ścieżce”, gdy jego pozycja względem osi DS i ścieżki wykraczała poza strefy dopuszczalnych odchyleń; 2) przekazywaniu informacji o odległości do progu DS 26 z wyprzedzeniem około 500- 600 m; 3) braku reakcji przez 10 s na kontynuowanie zniżania przez załogę samolotu poza zakresem  maksymalnego dopuszczalnego odchylenia (-30’). 4) spóźnionym wydaniu załodze samolotu Tu-154M komendy „Горизонт,  сто один”.”

     Michnik musi zdawać sobie sprawę, że te ustalenia oznaczają, że winą za katastrofę ponoszą Rosjanie (to rosyjska dziennikarka, a nie ktoś z GW,  powiedziała, że skoro nagranie z wieży zaginęło, to Rosjanie nie mają alibi).  Musi wiedzieć, że Miller kłamie, ale eksperci tej oceny nie ukrywają - Małgorzata Wasserman: „W rozmowie z nami podkreślana była wina rosyjska. Od przygotowania lotniska po pracę kontrolerów /…/ to nie była wina naszego pilota, po to miał wieżę, żeby korygowała jego lot”.

     Jeżeli pilotom pozwolono lądować, ale oszukiwano ich co do położenia samolotu – miejsca na ścieżce, na kursie i odległości od lotniska – a skala tych różnic dowodzi, że nie mogły to być pomyłki, to pisanie o „niedokładnych informacjach” jest taką różnicą, jaka dzieli stwierdzenie, że Polaków w Katyniu rozstrzeliwano precyzyjnie, od kłamstwa, że trafienia w tył głowy spowodowane były niedokładnym celowaniem w trakcie zabawy funkcjonariuszy NKWD w strzelanie do tarczy.

     Michnik zrównuje ofiarę pilotów, którzy ponieśli śmierć za wiarę, że Rosjanie nie wprowadzą samolotu z polskim prezydentem w śmiertelną pułapkę, z rzekomym „nieprzygotowaniem” kontrolerów, którzy za swój czyn zostali nagrodzeni awansem. Gdy widzę tak skonstruowaną analogię: „Nie sposób jednak mówić o złej woli jednych czy drugich.” przypominam sobie świetną zabawę, jaką miał „nadredaktor”, gdy na jubel w GW ubrał się w mundur pułkownika NKWD.

     Mam poczucie, że przed napisaniem swojego artykułu znowu wdział ten mundur i wpatrzył się w portret Żdanowa, bo tylko z takiego źródła mógł zaczerpnąć drugą analogię: „Nie sądzę, by wielkoruscy nacjonaliści łatwo przyjęli do wiadomości wiedzę o częściowej winie służb z lotniska smoleńskiego, gdzie system oświetlenia był niesprawny, a lotnisko - nieprzygotowane. Nie sądzę, by zwolennicy "religii smoleńskiej" przyjęli do wiadomości wiedzę, że nie było zamachu ani spisku Putina z Tuskiem. Fanatyzm jest schorzeniem specyficznym i długotrwałym.”

     Pomijam konsekwentne pomniejszanie odpowiedzialności Rosjan - ot, jakieś parę nieczynnych lamp, lotnisko trochę zarośnięte. Chodzi mi o kłamstwo, że w Polsce istnieje jakaś „religia smoleńska”, którą, jak należy się domyślać, mają tworzyć „obrońcy krzyża” od dawna upokarzani przez GW. Chodzi o oskarżenie, że ci katolicy tworzą sektę, a więc ich żądania muszą być z definicji absurdalne. Chodzi o sprowadzanie inaczej myślących do pozycji nieuleczalnych fanatyków i chorych psychicznie. Chodzi o to, że ten niewierzący urzędnik „religii holokaustu” rzuca oszczerstwa na polskich patriotów. Chodzi o stawianie ich poza społeczeństwem polskim.

     Ale głównie chodzi o zrównanie bezsilnych żałobników Smoleńska z tryumfującymi wielkoruskimi nacjonalistami! Michnik świetnie wie, że wielkoruscy nacjonaliści nie uznają sowieckiego sprawstwa mordu w Katyniu, ani innych zbrodni na Polakach. Odmawiając tego uznania tacy Rosjanie i wspierająca ich postawę władza biorą na siebie współodpowiedzialność za ludobójstwo. Ten, który zrównuje ofiary z katem staje się propagandystą zbrodni.

Gazeta Polska 02.08.11
Ostatnia aktualizacja: wtorek, 02 sierpnia 2011 09:04

Dodajkomentarz

Upewnij się czy wypełniłeś pola oznaczone gwiazdką (*).
Można stosować podstawowe znaczniki HTML.