Narzędzia
Szukaj
Rejestracja Loguj

Krzysztof Wyszkowski

Ormianie i Tutsi - tak, Polacy - nie!

W przededniu podpisania przez władze ZSRS rozkazu dokonania ludobójstwa na  pochwyconych po agresji 17 września 1939 r. członkach polskich elit, media przyniosły ważne informacje:

- Kongres Stanów Zjednocznych uznał za ludobójstwo mordowanie Ormian przez Turków w latach 1915-17. Rezolucji sprzeciwiał się rząd Baracka Obamy. Turcja odmawia uznania ludobójstwa twierdząc, że była to zbrodnia dokonana w wojnie domowej. Rzeź Ormian jako akt ludobójstwa uznały m.in. Polska i Rosja.

- Przemawiając w Kigali, Sarkozy przyznał, że "społeczność międzynarodowa, w tym Francja", winna była podczas ruandyjskiego ludobójstwa "pewnego rodzaju zaślepienia" /.../ Za swą postawę w obliczu rzezi Tutsi w 1994 r. przeprosiła już Belgia, przeprosiły Stany Zjednoczone, przeprosiła ONZ.  /.../ popieranie ludobójców to nie tylko pomyłka, ale także hańba (Rozliczenie z ludobójstwem Tutsi, Dawid Warszawski, GW 4 marca 2010 r.).

Za dwa dni premier Donald Tusk w towarzystwie premiera Władimira Putina dokona aktu wyrzeczenia się przez Polskę roszczenia do uznania przez Rosję wymordowania członków polskich elit za ludobójstwo.


Dodajkomentarz

Upewnij się czy wypełniłeś pola oznaczone gwiazdką (*).
Można stosować podstawowe znaczniki HTML.