1 lutego

Polska będzie miała tarczę

Polska będzie miała tarczę

"Osiągnęliśmy porozumienie z USA" - oświadczył w Waszyngtonie minister Sikorski i dodał, że Polska będzie wreszcie miała na swoim terytorium stałą bazę NATO.

W ten sposób staniemy się wreszcie pełnoprawnym członkiem sojuszu, co radykalnie zwiększy nasze bezpieczeństwo, ponieważ atak na Polskę będzie oznaczał agresję wobec całego Paktu. Taki był cel polityki rządu Jarosława Kaczyńskiego i takiego stanowiska od rządu Tuska domagał się prezydent Lech Kaczyński.

Uzgodnienia dokonane przez Sikorskiego - zgoda na tarczę bez darowania nam przez USA rakiet Patriot - wydają się być sprzeczne z dotychczasowym stanowiskiem rządu PO. Pozostaje pytanie, czy Sikorski zrealizował w ten sposób wolę premiera, który przecież jeszcze w ostatnich dniach mówił o Patriotach, jako niezbędnym warunku porozumienia, czy może samowolnie "wyszedł przed szereg"?

Tak czy owak pozostaje do zapłacenia rachunek za zmienność stanowiska nowego rządu. Dokonana przez rząd Tuska zmiana polityki w sprawie Tarczy doprowadziła tylko do złozenia przez Rosję niesłychanych gróźb o możliwości prewencyjnego zaatakowania Polski za pomocą broni jądrowej, co oznaczałoby masową eksterminację.

Ostatnia aktualizacja: wtorek, 18 marca 2008 18:08
W górę